Jeszcze w zeszłym roku skontaktowała się ze mną Angelika Foltyn, liderka grupy Sensation ws. realizacji ich najnowszego teledysku. Idea była prosta, wynajmujemy studio i kręcimy klip w salonie fryzjerskim. Myśle sobie – spoko, nic takiego wielkiego, a w sumie jednak coś nowego.

Początkowo do moich ekstra-obowiązków należało zorganizowanie sprzętu fryzjerskiego, fotele, suszarki, jakieś gadżety itd. I znów myślę sobie ekstra, mam przecież tego mnóstwo w garażu ( moja mama jest fryzjerką i mam meble z poprzedniego salonu w bardzo dobrym stanie). 
Jednak z czasem wyszło tak, że organizacją tego zajeła się sama Angelika, ja miałem skupić się na tym, na czym znam się najlepiej – na produkcji technicznej. Zacząłem od wybrania studia, po obejrzeniu kilku z nich, wybór był oczywisty, tylko jedno w Warszawie mogło spełnić nasze potrzeby. Wybór padł na studio Vidoq na ul. Żupniczej 17, cyklorama szeroka na 12 m zapewniała nam wystarczająco sporo miejsca do budowy scenografii i komfortowej choreografii tanecznej. 

Kolejne kroki to w sumie producencka rutyna, dobór załogi: operator kamery, montażysta, mistrz oświetlenia, dobór sprzętu w stosunku jakość/pieniądze.

W Studio Vidoq zamkneliśmy się o 8:30 do 20:30, mimo sporego poślizgu niezależnego od nas, udało się nagrać wszystkie sceny ze scenariusza, zrobić masę powtórek i zaakceptować ujęcia. Uszczęśliwić taką masę kobiet na planie, aby każda czuła, że wyszła korzystnie na prawdę nie jest najprostszym zadaniem. Klip został zmontowany w ciągu tygodnia, następnie dwie rundy poprawek zrealizowane w kolejny tydzień. Wszystko zgodnie z wcześniejszą umową. 

Podsumowując zlecenie:
Intensywna praca na planie, realizacja harmonogramu w 100%, wywiązanie się z obietnic w 100%, liczba fuck-upów wynosząca okrągłe 0. Zadowolenie z siebie stosunkowo wysokie, zadowolenie klienta z usługi – również wysokie. Największym sukcesem dla mnie jest sprostanie oczekiwaniom grupy Sensation i jednoczestne zmieszczenie się w budżecie, udało mi się sporo wynegocjować u każdej ze stron i znaleźć optymalne rozwiązanie tak, aby każdy był zadowolony. 

PS: zapraszam oczywiście do obejrzenia klipu, oraz przeczytania kilku miłych słów od grupy Sensation.

https://www.youtube.com/watch?v=Cq67W7HoLO8

Patryk Korzeniowski